Pamiętajmy o czterech łapach

Wiosenny i letni czas sprzyja dłuższym spacerom z czworonogami. Zadbajmy o ich łapy, by zmiany temperatur lub inne czynniki nie sprawiły, że zwierzaki będą czuły się niekomfortowo.

Psy mają wrażliwe łapy. Odczuwają poprzez nie każdą zmianę podłoża i  temperatur. Brak dbałości o psie opuszki może doprowadzić do komplikacji. Jak zatem zadbać o cztery łapy pupila? Zacznijmy od początku. Specjaliści zalecają  regularne mycie łap po spacerze. Dzięki temu usuwamy część drobnoustrojów oraz inne zanieczyszczenia. Należy też sprawdzać, czy np. piasek albo kamyki nie utknęły między poduszkami łap. Warto również systematycznie przycinać pazury psa.

Bardzo ważnym elementem właściwej pielęgnacji łap jest ich nawilżanie. Regularne wykonywanie tej czynności sprawi, że łapy będą mniej podatne na urazy mechaniczne lub pękanie. Do wcierania i masażu polecamy specjalny krem do łap Safe Animals Skin Cream. To krem do pielęgnacji skóry zwierząt domowych, zawierający lanolinę i wazelinę, a także – aktywne srebro. Dlaczego srebro? Bo znane jest z właściwości antybakteryjnych i antygrzybiczych. Skutecznie wspomaga gojenie się uszkodzeń skóry i łagodzi podrażnienia. Nawilżanie tym kremem psich pazurów zmniejsza ich kruchość i zapobiega ich strzępieniu się.

W ciepłych miesiącach roku pamiętajmy o wrażliwości łap swojego pupila. Spacer po nagrzanej ziemi jest tym dla psa, co dla człowieka spacer boso. Rozgrzany beton może przyczynić się do pękania i powstawania pęcherzy na poduszkach łap, a nawet – spowodować oparzenia. Dlatego kluczowa jest szczególnie w tym okresie roku dbałość o odpowiednie nawilżanie łap czworonoga. To pozwoli naszemu pupilowi lepiej znosić ciepłe temperatury podłoża.

Zadbaj o prawidłową pielęgnację czterech łap! Twój pies będzie Ci za to wdzięczny!

Więcej aktualności

Potrzebujesz informacji?