Twój zwierzak się zranił? Doradzamy, jak mu pomóc!

Czworonogi zazwyczaj bywają ciekawskie, a na dodatek – często rozpiera je energia. Beztroska zabawa i eksplorowanie nowych miejsc czy kryjówek może skończyć się niestety drobnymi otarcia bądź skaleczeniem, a co gorsze – poważniejszą i głębszą raną. Futro co prawda stanowi ochronę dla skóry, ale czasem – niewystarczającą.

Co robić w takie sytuacji? Najważniejsze, by właściciel czworonoga zachował zimną krew. To nie zawsze jest łatwe, gdy widzimy krew na ciele pupila. Warto jednak opanować nerwy i dokładnie przyjrzeć się skaleczeniu, by potem podjąć odpowiednie kroki.

Po pierwsze – nie każda rana wymaga od razu wizyty u lekarza weterynarii. Kiedy jest niezbędna? Gdy nie udaje się zatamować krwotoku, z rany czuć zapach ropy lub skaleczenie  wymaga oczyszczenia z ciała obcego – gwoździa czy patyka. Wtedy lepiej udać się do specjalisty.

Po drugie pamiętajmy – w  przypadku drobnych skaleczeń możemy sami pomóc naszemu pupilowi. Najważniejsze, by odkazić ranę. A potem zadbać o to, by szybko się goiła. W jaki sposób? Polecamy Skin Spray – preparat wspomagający naturalne procesy odbudowy i regeneracji skóry, zdecydowanie przyspieszający gojenie się ran, a także działający dezynfekująco.

Jeśli chcesz pomóc swojemu czworonożnemu przyjacielowi, nie lekceważ  u niego nawet drobnych otarć czy skaleczeń!

Więcej aktualności

Potrzebujesz informacji?